Cesta k SEO

K SEO mě přivedlo studium. Dnes již neexistující akademie, kterou si založilo vydavatelství, aby si našlo mladé talenty. To mi otevřelo dveře do Czech News Center a dalo mi praxi napříč celým vydavatelstvím. Součástí studia byla totiž praxe co semestr v jiné redakci. Zkusila jsem si všechno možné. Od iSportu přes Ábíčko až po Reflex – tři roky novinařiny v redakcích. Téměř ihned na praxi souběžně navázala brigáda jako SEO copywriter. A tak jsem se dostala k SEO.

Czech News Center

Počátkem roku 2016 jsem z copy brigády oficiálně nastoupila do CNC jako juniorní SEO copywriter/analytik do nově založeného „Řízení letového provozu„, jak se z legrace říkalo oddělení, které bylo centrálním mozkem vydavatelství ve složení Data – SEO – Social – PPC. Postupně jsem pronikala do SEO tajů, zkoušela, testovala, napsala stovky článků a pomalu začala nacházet vlastní cesty. Časem jsem dostala na starosti školení redakcí, externí copywritery, měla jsem vlastní obsahovou strategii a pod rukama nesmírně zajímavé a rozmanité weby na kterých se dalo testovat a učit v jakékoli tematické oblasti vás napadlo. Po letech v CNC ale přišly nové výzvy.

z CNC do Seznamu 🔧🔎👩🏻‍💻

Seznam

Koncem roku 2018 jsem nastoupila do Seznamu a pod křídla dostala obsahové weby, což je obor, kterému nakonec rozumím nejlépe.

Po roce v Seznamu se pode mě přehouplo nově vzniklé SEO oddělení, které jsme tehdy tvořili spolu s Jardou a Martinem. Později jsme se ještě rozrostli o copy, linkbuilding a analytiku a dnes tak mám skvělý tým o 8 lidech.